Zdravě žít - bez cukru

Tento web není o dietě. Je o dobrém a kvalitním jídle bez omezení.

Nicméně i zde hodlám vyzdvihnout určité věci týkající se zdraví - na základě vlastních zkušeností.
Nejprve jsem si zdraví zničil - do úplného konce, ale mám "štěstí" a mohu si ho zase opravovat. 4 roky od mého kolapsu nejen se slinivkou a léčbě pomocí alternativ a rostlinné stravě se cítím tak dobře jako nikdy v životě. Velký podíl na uzdravení mělo vaření bez cukru i masa. Jsem ale mlsný a maso jsem vždycky jedl. Nyní se nacházím ve fázi, kdy jsem začal jíst více maso. Cukr jsem eliminoval ještě mnohem víc - nejím klasickou mouku, ani většinu obilovin. Obilné přílohy a chleba jsem vyměnil za vařenou zeleninu.

 Jím luštěniny, jím hromady zeleniny a k ní maso, jím kvalitní mléčné výrobky (ne moc). Někdy sním sušené ovoce. Všechno v maximální kvalitě. A mohu říct, že energie někdy mívám na rozdávání. Teorie : "Maso(tuk) a zelenina se semínky stačí" se mi celkem líbí, potřebuji zhubnout a vypadá to, že to půjde i bez hladu. Takže z prvních týdnů, kdy se tělo seznamuje s důsledky jídla bez cukru musím spíš pochválit stav. Ještě musím  vychytat poměr masa a zeleniny, protože respektuji zotavující se slinivku.. Ale život bez cukru v této podobě je neskutečný.

Jsem mnohem klidnější. Myslí mi to dvakrát lépe. Dobře spím. Netrpím hladem dvě hodiny po jídle. Hned v prvních dnech jsem shodil několik kg zbytečné vody, kterou držel cukr - takže lepší pocit. O energii už jsem mluvil. Uvidíme jak se bude upravovat váha/šířka, ale horšit se nebude, mírný stabilní pokles váhy už začal.

Takže i když tady vařím všechno, hlasuji jednoznačně pro život bez cukru. Alespoň pro vyřešení zdravotních potíží - což je reálné.
 
Zůstaňte zdraví.