Hokkaido hranolky s nastavenou kaší

recept obsahuje: dýni Hokkaido, slunečnicový olej, brambory, ječné kroupy, himálajskou sůl, pepř, majoránku, kmín, máslo, plnotučné mléko
recept bez masa, atraktivní pro děti


Blíží se konec skladovaným dýním Hokkaido. Jeden ze způsobů, jak je ve zdraví dojíst jsou hranolky. Na dvě porce stačí polovina dospělé Hokkaido tykve.
Přes noc namočte kroupy (hrstku na 1 porci), ráno uvařte se špetkou soli do měkka. Uvařte si oloupané brambory, (já dávám kmín, nemusíte) stejně jako na bramborovou kaši. Horké slijte, přidejte 1cm plátek másla, rozšlehejte, osolte, přidejte mléko ještě našlehejte řidší jemnou kaši. Nejlépe teplé kroupy vmíchejte spolu s majoránkou a trochou pepře. Hokkaido umyjte (můžete olupat - ostrou škrabkou) vyberte vnitřek se semeny. Dužninu rozkrájejte na menší díly, její tloušťka vydá na dvě vrstvy hranolek. Stačily by i v plné tloušťce, ale autentičnost je po děti důležitá:-). Osmažte v oleji, stačí kratší dobu než bramborové hranolky. Nechte okapat olej, osolte, podávejte s dochucenou nastavenou kaší, s kouskem másla. Důležité je mít dostatečně měkké kroupy (noční namočení pomůže rychlému uvaření) a hranolky hlídat, karamelizující cukry na jejich povrchu se můžou rychle přepálit a zhořknout, nechte si je spíš světlejší. Kaše je v originálu s česnekem, my ji máme radši jenom s majoránkou, tou nemusíte šetřit.

Přírodní koření, dochucovadla i ty ostré škrabky nakupujte

u Slinivkáře s doživotní slevou 5%


Hranolky z dýně Hokkaido nepřepalte

Přírodní koření, dochucovadla i ty ostré škrabky nakupujte

u Slinivkáře s doživotní slevou 5%