Pohanka s křenovou zeleninou a sýrem

recept obsahuje: světlou pohanku, rýžový olej, mrkev, cibuli, pekingské zelí, naložené olivy, sterilovanou kápii, naklíčené mungo, koření "Bylinkové máslo", pepř, himálajskou sůl, sušený mletý křen, rajský protlak, Tamari sójovou omáčku, balkánský sýr.

Pokud vaříte oběd, ráno si namočte pohanku 120g na porci), nejlepší je světlá, mechanicky loupaná. Půl hodiny před obědem ji povařte s přídavkem koření Bylinkové máslo 5 - 10 minut, sceďte přebytečnou vodu a nechte dojít pod pokličkou. Na rýžovém oleji krátce orestujte nakrájenou cibulku, pekingské zelí a natenko nakrájenou mrkev - vše osolené. Po chvíli, když zelenina začne měknout, přidejte pár oliv, lžíci naložené kápie, pepř, sušený mletý křen - víc, než byste dali, klidne dvě lžičky. Přidejte lžičku rajského protlaku, je možné, že bude třeba kapka vody na podlití. Vše dochutíte mírně Tamari sojovou omáčkou. Chuť zeleniny malinko připomíná vynikající směs, která se dává na hovězí roštěnou a málo co je tak dobré. Abyste se dostali ještě blíž, můžete s křenem dát i trochu česneku, ten já moc nejím :-) Jo a nevynechte mungo a sýr, balkánský na kostky, nebo byl dobrý i nastrouhaný parmezán.


Sušený mletý křen, bylinkové máslo a další přírodní koření bez chemie nakupujte u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou 5%.Zelenina s křenem mi trochu připomíná chuť ďábelské roštěnéSušený mletý křen, bylinkové máslo a další přírodní koření bez chemie nakupujte u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou 5%.