Rychlá svíčková s kuřecím masem pro děti

recept obsahuje: kuřecí prsa, mrkev, celer, cibuli, nové koření, bobkový list, himálajsou sůl, olivový olej, šlehačku 33%, citron, knedlík od babičky
rychlejší recept, maso je hned a děti neplivou nedovařené hovězí

Klasická svíčková omáčka kde je důležité použít maso od farmáře, zeleninu od zdejších pěstitelů, českou šlehačku atd..
Když budeme počítat v dětech, celá větší kuřecí prsa stačí na 4 porce. Nakrájejte na větší kusy jednu cibuli, dvě větší mrkve, půlku celeru. Na oleji ( máslo nyní nedoporučuji) orestujte cibuli, celer a potom přidejte mrkev. Zeleninu vždycky osolte, aby pustila šťávu obsahující cukry, které zkaramelizují - zelenina "ohnědně" a dodá omáčce super chuť. Přidejte do hrnce tři kuličky nového koření a jeden bobkový list, dejte do hrnce prsa a zalijte dostatečně vodou, vařte asi 30 minut až zelenina bude rozpadavá a maso téměř uvařené.
Polovina vody se vyvařila, zelenina je měkká, maso téměř - vyndejte maso,  tři kuličky a lístek. Zeleninu dobře rozmixujte tyčovým mixérem. Připravte čistý hrnec a přes jemné síto přeceďte omáčku. Lžicí protlačíte zbytek - většinou vám v cedníku nic nezbyde, ale může. Pokud zbývá v cedníku ještě hodně husté hmoty, nařeďte ji vodou a proteče.
Poklud je maso hodně měkké, můžete ho naporcovat vedle a nechat pouze prohřát před servírováním. Pokud ještě není , tak do nového hrnce s přepasírovanou omáčkou vraťte maso (naporcujete později), zapněte mírný plamen a ještě chvíli nechte probublávat. Omáčka je v tuto chvíli v nejdokonalejší fázi a já si odebírám stranou k jinému masu. (níže foto)
Nicméně všichni mají rádši smetanovou verzi - takže je čas do hrnce nalít třičtvrtě kelímku šlehačky, vyzkoušet jak moc zabila chuť zeleniny, nakapat trošku citrónové šťávy (nikdy z lahvičky), případně přidat sůl. Tyto tři elementy a jejich kombinace zásadně mění chutě a je potřeba si hrát a najít nejlepší variantu. Někdo nedává vůbec citron, někdo to přehání se šlehačkou,.. Každopádně můžete všeho přidávat po malých dávkách a hledat ideál. Ale jak říkám, ten už jste minuli.
Přílohu zvolte podle vašich dětí, nejčastěji je to knedlík od babičky, nebo těstoviny.
Dostane se vám upřímných díků a pochval.

Nakupujte zdravé přísady do kuchyně u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou 5% >>Svíčková s kuřecím masem pro děti


Zkuste nekazit chuť zeleniny šlehačkou


Maso musí být z dobrého chovu


Mějte v paměti počet kuliček a lístků


Vyndejte maso a všechno koření


Nenechte se nikým a ničím odradit, pokračujte v práci.


Rozmixovat, přecedit, vrátit maso, dochutit,Nakupujte zdravé přísady do kuchyně u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou 5% >>