Vepřový vývar s žitným kváskem a vejcem

recept obsahuje : vývar z vepřové kýty a vepřového boku, bobkový list, nové koření, himálajsou diamantovou sůl, žitný kvásek, petržel nať, zelený pepř, vejce
recept na výživnou polévku


Vepřový vývar získáte uvařením vepřového masa (do měkka) s bobkovým listem, novým kořením, zeleným pepřem a solí. Častěji vyrábím domácí tlačenku a pokud ji děláte chytře, vždycky vám vývar zbyde. Vývar musí být silný, při výrobě 1 tlačenky vařím zruba 800g kýty a 1kg boku bez kostí a kůže. Pokud si maso uvaříte jenom pro polévku, získáte hromadu dobrého ovaru (pokud máte dobré maso) - libový pro dámy a ostatním servírujte bůček. Ale nemá význam vařit maso z AKCÍ v supermarketech a přilehlých výrobnách, akorát si tím zaděláte na zdravotní problémy, nepochutnáte si a zaplatíte často víc.
 K polévce se propracujete tak, že scedíte uvařené maso a vývar dochutíte - ještě sůl, nebo pepř, ale vaří se s obojím, tak spíš nebude potřeba. Povařte zelenou nať petržele, 1 rozšlehané vajíčko - přilévejte pomalu a míchejte. Žitný kvásek rozkvašený zřeďte vodou na tekutinu a tou nakonec malinko zahustíte polévku. Nejde ani tak o zahuštění, ale spíš o dochucení. I když, kdo má rád hustší konzistenci polévky, může použít kvásku víc. Přibližné množství je 1 lžíce řidkého kvásku na 2 porce polévky. Kvásek nejprve vytvoří částečky, ale ty se rychle rozvaří a polévka dostane pěkný vzhled.

Nakupujte zdravé přísady do kuchyně u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou 5% >>

Dobrá vepřová polévka, nakyslá s vejcem

Nakupujte zdravé přísady do kuchyně u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou 5% >>