Hovězí na sádle s citrónovou zeleninou

 recept obsahuje: vepřové sádlo domácí, hovězí - květová špička mladý býk, cibuli, mrkev, pekingské zelí, citrónová šťáva, himálajská sůl, pepř, kari

Jednoduchý a rychlý recept na hovězí steak z květové špičky na sádle, se zeleninovou přílohou. Jedna porce je 200g masa, půl cibule, jedna větší mrkev a 4 velké listy zelí. Nakrájejte mrkev na tenké, zelí na velké a cobuli na dlouhé kousky. U zelných listů můžete odkrojit kadeřavou část, není moc pěkná na talíři. Rozpalte dvě pánvičky se sádlem. Maso z květové špičky shánějte dobré, české, nejlépe od malého chovatele. Nejlépe použijte vyzrálé, čerstvé hovězí. Mražené rozmrzejte pozvolna v lednici cca 12-20 hod. Ukrojte si 1,5 cm tlustý plátek masa, poplácejte dlaní, maximálně nasekněte na okrajích špičkou nože. Jemně opepřete a namelte čerstvé kari. 
Zeleninu osolte a na malém množství sádla krátce orestujte v pořadí cibule, zelí, mrkev. Po pár minutách zelenina změkne, nechte jí trochu původní tvrdosti, a lesku. Zakápněte šťávou z citronu - ochutnejte vyvážení chutí se solí a cukry v zelenině. Nechte na pánvi stranou. 
Maso nesolte, jenom s kořením dejte smažit na rozpálené sádlo. Připravte si časomíru a něco na zakrytí prskajícího omastku. Smažte maso 1 minutu na straně A, jednu minutu na straně B potom ještě 0,5 min. na A a 0,5min. na B - pokud chcete mít steak téměř propečený - jako na fotce. Maso dejte na stranu a nechte dvě minuty odležet.
Mezitím naservírujte zeleninu a přidejte rozkrojený steak na talíř. Můžete přidat mraženou, zelenou nať na ozdobu. Osolte před konzumací himálajskou solí.

Nakupujte zdravá dochucovadla a soli, nyní se slevou 5% >>
 
Hovězí s citrónovou zeleninou

Pánev se zdravotně nezávadným povrchem

 
Před smažením steaku nesolte, nenaklepávejte

Úplně propečený plátek masa poznáte tak, že ztuhne.

Nakupujte zdravá dochucovadla a soli, nyní se slevou 5% >>Odběr receptů zdarma

Menu

Související


Kontakty

 
T. Bláha
777 807 124
 
Reklama


 

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.