Rychlé vepřové maso se zeleninou a hráškem

recept obsahuje: vepřovou pečeni (kotletu bez kosti), mrkev, pekingské zelí, hrášek, olivový olej, papriku, pepř, himálajskou sůl, mahá koření
rychlý recept bez lepku


Když potřebujete dobré a rychlé jídlo - vařte z vepřové pečeně, samozřejmě od malého českého řezníka (jinak se dočkáte akorát podešve plné vody).
Pro dva počítejte s 300g vepřového masa, dvěma většími mrkvemi, třetinou menšího zelí, hrstkou hrášku.
Vepřovou kotletu vykrojte od kosti, podle chuti strávníků odkrojte blánu - pokud je maso vysoké kvality nemusíte, dá se jíst jako nic. Kosti si nechte na polévku, nebo upečení. Nakrájejte si maximálně centimetrové plátky, jednotlivě a jemně posypte mahá kořením, pepřem, paprikou - jednou z mých nejoblíbenějších kombinací koření na maso. Hlavně maso nesolte. Nakrájejte si zeleninu, rozpalte pánev a na oleji nejprve zprudka opečte plátky, kolem minuty a půl z každé strany bohatě stačí. Hotové zlatavé plátky dejte odležet na talíř (můžete přikrýt druhým talířem) a do oleje po mase dejte restovat osolený hrášek se zelím, potom i mrkev.
 Zeleninu dělejte jak dlouho potřebujete, můžete malinko zakápnout vodou - podle potřeby. Dobré je mít zeleninu ještě lesklou. Maso a zeleninu vařte hned před servírováním, osolte maso himálajskou solí.
Sůl obecně je na jedné straně lepší do jídla "zavařit" - je to zdravější. Himálajská sůl
ale obsahuje pro nás vzácné látky, které se tepelnou úpravou ztrácí - což je škoda. Takže soli střídám.

Kupujte soli, koření a oleje do kuchyně nyní s doživotní slevou 5% >>


tenké plátky kvalitní vepřové pečeně jsou raz dva (nekoupíte v supermarketu)

Kupujte soli, koření a oleje do kuchyně nyní s doživotní slevou 5% >> 


Odběr receptů zdarma

Menu

Související


Kontakty

 
T. Bláha
777 807 124
 
Reklama


 

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.