Jemný bramborový salát s vejci a kukuřicí

recept obsahuje: brambory, majonézu, vejce, kukuřici, pekingské zelí, mangold, cibulku nať, petržel nať, sůl, pepř, oregáno, citron, dobrý olivový olej
recept na jemnější bramborový salát bez uzeniny


Brambory (přes 1kg) uvařte ve slupce, ideálně večer oloupejte a nechte vychladit. Nejlépe se loupou když je ještě horké prolijete studenou vodou, slupka se lépe oddělí.
Můžete si nachystat dopředu i 3 vařená vejce. Druhý den nakrájejte brambory na větší kousky (než přes klasický drátěný kráječ). Najemno nakrájejte (dle obrázku) přiměřené množství cibulové natě (pažitka, zimní cibule,..) mangoldu, pekingského zelí. Tuto kombinaci jsem použil protože ji mám na zahradě. Důležité je dodat něco s "cibulovým aromatem", petržel a něco křehkého - zelí a mangold. Přidejte pokrájená vejce, lžíci dobré majonézy - bez cukru, nebo sladidel... Osolte a opepřete, přidejte oregáno (kdo má rád). Pokapejte citrónem a olivovým olejem, vše lehce promíchejte a nechte v chladu. Povařte si hrst sladké kukuřice, tu po vychladnutí vmíchejte do salátu také, při tom ještě ochutnejte a případně dosolte. Salát držte co nejvíc v chladu, nenechávejte zbytečně na stole.

Dobrý olivový olej a suroviny jako koření nakupujte nyní s doživotní slevou u Slinivkáře
Bramborový salát jemný s kukuřicí a vejci


Krájím brambory do salátu na "klínky"


Poměr surovin upravte dle vaší chuti


Kukuřici přidávejte povařenou, chladnou

Salát míchejte jemně, držte co nejvíc v chladu. Pokud trpíte špatným trávením, uberte cibule.. Kdyby někdo nemusel kukuřici, tak hrášek poslouží stejně dobře.


Dobrý olivový olej a suroviny jako koření nakupujte nyní s doživotní slevou u Slinivkáře