Salát z tepelně upavené zeleniny

recept obsahuje: lilek, mrkev, cuketu, bílé zelí ranné, okurku, pražený sezam, petržel nať, zelený pepř, Umeocet, himálajskou sůl, sezamový olej,
salát z tepelně upravené zeleniny


Saláty s tepelně upravenou zeleninou jsou lépe stravitelné, než kompletně syrové saláty, ale je potřeba je sníst v co nejkratší době, protože tepelně upravená zelenina se stane kyselinotvornou, nechutná dobře a neprospívá zdraví.

Nejprve na pánvi na sucho opražte sezamová semena podle návodu. Na sezamovém oleji orestujte postupně osolené plátky mrkve, cukety a lilku a nechte vychladnout. Najemno nakrájejte ranné zelí , okurku, petrželovou nať. Vše smíchejte dohromady a dochuťte zeleným pepřem, umeoctem. Nechte odležet v lednici půl hodiny, ještě promíchejte, podávejte v co nejkratší době. Chutě a šťávy zeleniny čerstvé se smísí s tepelně upravenou sladkou zeleninou, do toho chuť praženého sezamu. Jakmile se tohle dostane do úst hostí na grilování, je kuchař králem večírku. Vřele nedoporučuji přidávat smetanu, mejonézu - sice je to verze, ale zabije to dvě třetiny chuti - raději si to vyzkoušejte na menším množství vedle.

Nakupujte zdravé přísady do kuchyně u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou 5% >>

 


Salát je dobrý k masu, samotný  a super je se sázenými vejci

Nakupujte zdravé přísady do kuchyně u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou 5% >>