Domácí bulky se sezamem, na domácí hambáče

recept obsahuje: pšeničnou hladkou mouku, rýžový olej, kvasnice, himálajskou sůl, vejce, sezam
recept na domácí pšeničné bulky

Většina dětí pravděpodobně (alespoň částečně) ocení snahu rodiče o napodobení komerčních burgerů. Základem je symetrická, krásná a měkká bulka se sezamem. Tyhle houstičky se mi povedly víceméně náhodně, naštěstí jsem zapisoval váhy. Pěkných výsledků dosahuji u pečení s rýžovým olejem.
Připravte si kvásek, z asi pětiny droždí (kostky), teplé vody a mouky. (Ne s cukrem, droždí by stačilo snad i méně, použil jsem starší.) Celkové množství použité vody je 400 ml. Hladké mouky bylo 680g. Rýžového oleje 60g, soli 10g. Do vzešlého kvásku vmíchejte mouku, vodu, sůl, vypracujte těsto. Těsto nedělejte pevné, spíš jen tak tak aby nelepilo. Nechte pod igelitem v místnosti vykynout. Ne nijak rychle, těsto se zdvojnásobí. Neuvádím čas, je to zavádějící. Poté znovu těsto s trochou mouky propracujte abyste vyhnali bubliny, zvažte si ho a rozdělte na 9 stejných dílů. Jednotlivé bochníčky ještě s láskou a pečlivostí propracujte, systémem "okraje vmačkněte dostředu, slepte" vyrobte stejné a pravidelné boule. Dejte na plech potřete rozšlehaným vajíčkem s trochou rýžového oleje a soli, posypte sezamem, ten jemně přitlačte prstem, nechte ještě 30 minut kynout. Pečte v troubě rozpálené na 175°C, cca 33 minut. Sledujte barvu od 30. minuty. Mouku nekupujte nejlevnější, kupte ji z českého mlýna.

 Přírodní dochucovadla, kvalitní sůl, nebo síto na mouku objednávejte u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou za registraci.Bulky na burger využijete i jako běžné pečivo, se šunkou a máslem ... nejsou skladké


V domácí bulce grilované kuřecí prso se sýrem, majonéza s hořčicí, cibule, pekingské zelí, okurka..


 Přírodní dochucovadla, kvalitní sůl, nebo síto na mouku objednávejte u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou za registraci.