Hruškový koláč bez lepku a cukru

recept obsahuje: rýžovou mouku 300g, tvaroh 250g, žloutek 2x, máslo 120g, sůl, citronovou šťávu, bezlepkový kypřící prášek 0,5 pytlíku, hrušky, jablka,
recept na bezlepkový moučník bez cukru


Hrušky s jablky můžete použít zavařené 0,7l sklenice, nebo čerstvé, Nakrájené ovoce musíte malinko posolit, získá tím sladší chuť. Těsto připravíme jako na klasický štrůdl, smícháme tvaroh s moukou a měkkým máslem (ztuhlé můžete nastrouhat), solí, práškem, žloutky a citrónovou šťávou. Těsto musí na dvě až tři hodiny do lednice, nebo klidně na noc, je s ním ale potom víc práce.
Ztuhlé těsto jemně zpracujte a vyválejte dvě placky, na dno plechu a navrch na ovoce. Začněte s mírně větší polovinou těsta na spodní placku. Při válení do tenka těsto trochu praská, chce to vybalancovat. Čím větší placku vyválíte, tím spíš popraská, když je placka tlustší, lépe se sní pracuje, ale musíte na plechu potom dotvarovat - což je někdy schůdnější varianta. Na spodní díl dejte ovoce, hrušky bývají víc sladké, proto je míchám a zavařiju s jablky. Můžete posypat skořicí, ale mě moc nesedí v nakyslém těstě s tvarohem. Druhou placku musíte spíš vyválet, přiklopte ovoce, spojte po stranách, pomožte si příborovým nožem, můžete ji propíchnout, i když prasklinky stačí k odvodu páry.
 Pečte na 180°C cca. 35 minut.


Nakupujte bezlepkové suroviny a přísady do jídel s doživotní slevou u Slinivkáře


Lehce stravitelný koláč bez lepku a cukru - je sladký


Za štrůdl bez cukru jsem dostal vyznamenání

Nakupujte bezlepkové suroviny a přísady do jídel s doživotní slevou u Slinivkáře