Jablečný koláč těsto s jogurtem

recept obsahuje: polohrubou mouku 350g , smetanový jogurt 150g, jedlou sodu, ocet, sůl, 120g másla, třtinový cukr, podzimní jablka, vejce na potření, skořici
recept na jablečný koláč, pružné těsto z jogurtu

Jablečný koláč s čerstvými jablky a těstem z jogurtu je rychlý a nikdo jím nepohrdne, nemusí být ani moc sladký, pečte jej před návštěvou a skořicí dokonale ovládnete atmosféru setkání.
Nakrájejte si na tenké plátky 4 oloupaná jablka, malinko je osolte a posypte skořicí. Nastrouhejte si 120g másla na hrubém struhadle do misky. Přisypte 350g mouky, špetku soli, špetku sody, 150g jogurtu a lžičku octa a cukru. Vše dobře promíchejte a ručně zpracujte do hladkého těsta, to i s jablky dejte aspoň na 2 hodiny do lednice(klidně na 3). Vymažte plech máslem. Odležené těsto po hodinách rozpulte, vytvarujte váleček, ten rozválejte - zjistíte jak pěkně to jde - těsto je pevné. Na plech dáte první placku, měla by mít ccado 4mm tloušťku. Rozšlehejte vejce a namažte ji, hlavně po okrajích. Od prostředka rozložte jablka, ať se vám nedotýjkají úplných krajů - nechte asi dva cm na slepení placek. Tady , pokud víc sladíte posypte jablka ještě lžicí cukru - ale nemusíte.
Rozválejte druhou placku ve stejné velikosti, přikryjte jablka a slepte prsty těsta. Nožem udělejte ve vrchní několik dírek na páru. Dejete do 180°C rozpálené trouby na 32 minut. Na fotce to bylo 33 minut, je tmavší  - ale nesmrtelný.

Nakupujte přísady do kuchyně u Slinivkáře se slevou 5%



Jablečný koláč je nesmrtelný


Těsto musí být odleželé a hladké


Jablka na koláč trošku osolte - budou sladší

Nakupujte přísady do kuchyně u Slinivkáře se slevou 5%