Jarní knedlíčky - dětský sběr

recept obsahuje: polohrubou mouku, tvaroh, máslo, sůl, hruškovojablečná povidla, skořici, kopřivu, sedmikrásku, violku, citron, jablko
recept pro děti

Když si dítě zvykne v zimě příliš na "pohajdy", je třeba ho na jaře včas probrat. Pošlete ho na fialky, naučte ho sbírat nůžkami kopřivy. Jde o symbolickou činnost, která je baví a neřeknete jim na výsledek "máš to krásný", ale použijete jejich nasbírané poklady v kuchyni. Těsto je rychlé, jeden tvaroh smíchejte s 250g polohrubé mouky, 100g změklého másla a špetkou soli. Nechte 20 minut odležet, potom vyválejte válečky, rozkrájejte na špalíky a pomocí dětských rukou špalíčky transformujte na kuličky. Vařte 5 minut v osolené vodě.
 Na pánvičce na másle orestujte kousky jablka se lžičkou povidel, skořicí, přidejte vykoupané nastříhané listy kopřiv (na fotce jsou příliš uškvařené) přidejte je nakonec, i s kapkou vody. Omáčku nedělejte dlouze, stačí rozpustit povidla a obdělat kopřivy. Jablko z podzimu se rozpadá hned. Podávejte s teplými knedlíčky, květovou směsí a plátkem citrónu. Je to sladká pochoutka a nedáváte dětem nic tak moc špatného. (myslím oproti pytlíku Lays)

Nakupujte zdravé přísady do jídla u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou 5%

Sladké tavrohové knedlíčky s květovou směsí dětský sběr


Nakupujte zdravé přísady do jídla u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou 5%