Nejlepší bublanina se zakysanou smetanou

recept obsahuje: 72 vypeckovaných třešní, 430 polohrubé mouky, 4 vejce, 80g dobrého oleje, 180g cukru, 20g vanilkového cukru bio, špetičku himálajské soli, 200g zakysané smetany, citrónová kůra a šťáva ze třetiny citrónu, 0,5 prášku do pečiva bez fosfátů, máslo a mouka na vymazání plechu
Recept na rychlou a vláčnou bublaninu

 Bublanina je v menším plechu vyšší. Množství mouky a tekutých surovin můžete malinko podle potřeby upravit. Suroviny nechte zteplat, hlavně smetanu. Suroviny použijte co nejkvalitnější.

Třešně si vypeckujte, na tříčtvrteční plech (34cm délka) stačí 72 ks. Cukry, 4 celá vejce a sůl vyšlehejte do hladké pěny, přidejte olej a smetanu, mouku citrónovou kůru i šťávu. Těsně před vylitím na plech zamíchejte půlku prášku do pečiva bio. Všechno smíchejte v pevnější hmotu, která se nechá vibracemi plechu srovnat. Rozpalte troubu na 175°C, nalijte do vymazaného plechu, srovnejte hladinu a nasázejte třešně (cokoliv). Doporučuji co nejzralejší plody. Pečte 35 minut +/- dozlatova. Pokud máte rádi vzdušnější verze bublaniny, našlehejte zvlášť žloutky s cukry a vedle bílky se solí - ty vmíchejte nakonec do hotového těsta.

 

Nakupujte do kuchyně zdravé přísady u Slinivkáře s doživotní slevou


Rychlá bublanina se zakysanou smetanou


Méně tekuté těsto jde "roztřást " do rohů plechu


72 třešní stačí na plech 34cm dlouhý


Pečte 35 minu na 175°C


Nakupujte do kuchyně zdravé přísady u Slinivkáře s doživotní slevou