Pohankový perník bez lepku slazený rozinkami

recept obsahuje: pohankovou mouku 300g + na vysypání plechu, sůl, 5 vajec, 150g tučného jogurtu, 100g měkkého másla, 250g rozinek bez chemie, bezlepkový prášek do perníku, 75 - 100ml vody, 50g drcených vlašských ořechů, 1 lžičku kakaa, půl lžičky skořice bio
recept na perník bez lepku a cukru

Perník, nebo jemu podobný koláč na plech osladíte pouze rozinkami, které povaříte ve vodě (1 minutu) a rozmixujete tyčovým mixérem na  jemné kousíčky, nechte vychladnout.  Pět vajec rozdělte na bílky a žloutky. Netuším jestli je velký rozdíl ve šlehání zvlášť sněhu, ale dělám to, tak nejspíš ano. Sníh šlehejte klasicky špetička soli a bílky, nechte stranou. Do žloutků dejte také špetičku soli, vychladlé rozmixované rozinky, máslo, jogurt, ořechy drcené v dlani a zšlehejte. Vymažte/vysypte si plech a zapněte troubu. Přidejte ke žloutkům 300 g pohankové mouky, skořici, kakao, vodu - podle potřeby (myslete na sníh, je ho ještě dost). Nakonec prášek do perníku, dal jsem necelý sáček a sního, pomalu vmíchat. Těsto se zdá být řidší, což potřebujete, aby perník nebyl dusivý:-).
 Jakmile je trouba žhavána 175°C vylijte směs na vymazaný plech a pečte 35 minut. Konec si hlídejte špejlí.
Servírujte vychladlý perník, pro efekt moučkového cukru můžete perník poprášit malinko bezlepkovým kukuřičným škrobem:-)
Delší dobu jím jenom zeleninu a maso - mouka je pro mě hřích, ale musím přiznat, že jsem si na tomhle koláči opravdu pochutnal.

Nakupujte zdravé přísady do jídla u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou 5%

 Sladký pohankový perník bez cukru a lepku


1 minutu vařené rozinky nechte vychladnout a rozmixujte


Těsto na perník bez cukru nechte řidší


Pečte 35 minut s kontrolou pomocí špejle


Rýžový škrob opticky nahhradí cukr (doporučuji pouze z legrace)Nakupujte zdravé přísady do jídla u Slinivkáře, nyní s doživotní slevou 5%