Tyčinky z tvarohového těsta

recept obashuje: hladkou a polohrubou pšeničnou mouku, "modrý" tavroh, máslo, himálajskou sůl, jedlou sodu, cukr moučku

Jde o méně tučnou verzi tvarohového těsta, kde množství cukru určíte způsobem obalování - cukrování. U nás doma mají tyto méně sladké druhy cukroví vždy větší úspěch, mimochodem jsou tyčinky velmi nenáročné na výrobu.
Nechte si změknout polovinu másla, zteplat 250g běžného (modrého) tvarohu, navažte si půl na půl hladkou a polohrubou mouku - celkem také 250g. Přidejte špetku soli a špetku jedlé sody (může být i špetka prášku do pečiva z vinného kamene). Tětso poctivě zpracujte rukama do koule, tu odložte do mísy pod igelit, nebo do mikrotenového sáčku do lednice. Ideální je nechat těsto v chladu do druhého dne, ale je to v podstatě jedno, stačí i 3 hodiny. 
 Po odležení těsto vyválejte v tlustou placku (0,5 -1cm) a rozkrájejte radýlkem na požadované tvary. Čím větší kousky (méně kusů) tím spíš se vejdou na jeden plech. Pečte do zrůžovění povrchu a nafouknutí v rozpálené troubě na 175°C 11-13 minut. Plech nevymazávejte.
 Upečené tyčinky sesypte ještě teplé do mísy, do moučkového cukru, ve kterém je šetrně obalte. Řádně "ocukrované" vyskládejte na čistý talíř - křížem-krážem rychlejí vychladnou a nesrazí se. Děti budou spokojené, tyčinky nevypadají příliš svátečně ale účel lepší svačiny jistě splní:-).

Přírodní přísady do jídel koupíte nyní s doživotní slevou u Slinivkáře
Méně sladké tvarohově nakyslé cukroví


Tyčinky se pečením spíš zvednou, můžete je skládat natěsno

Přírodní přísady do jídel koupíte nyní s doživotní slevou u Slinivkáře