Sýrové kváskové tyčinky a sušenky

recept obsahuje: žitný kvásek,  celozrnnou žitnou mouku, polohrubou pšeničnou mouku, nastrouhaný Eidam, sůl, olivový olej, kmín / mák

Nejlepší sýrové tyčinky jaké jste kdy jedli jsou z kváskového těsta. Využívám "odpad" při výrobě kváskového chleba. Do 100g rozkvašeného žitného kvásku nalijte asi 150ml vody. Přidejte 150 g polohrubé pšeničné mouky, zamíchejte, nechte hodinu kvasit. Po hodině přidejte sýr, sůl, kmín, a zapracujte další bílou mouku, 100 - 150g. Vyrobte pružné těsto - už jako žvýkačka, pěkně ho propracujte a přidejte dvě lžíce olivového oleje. Je možné, že budete potřebovat více vody, nebo mouky. Nic se neděje, když uberete, nebo přidáte.  Celkově je těsta dost, tak na dva plechy tyčinek.
Z pružného těsta vyrobte placku od 0,5 do 1cm (není potřeba se mučit) a ostrým nožem nakrájejte tyčinky, široké 1,5 cm. Opatrně skládejte na smaltovaný plech - nemusíte vymazávat. Pečte na 180°C, kolem 20 minut.
Sušenky se vykrajují ze stejné placky, jenom ji natřete olejem a posypete mákem.
Je potřeba tyčinky, nebo sušenky vyrobit rychle po zapracování poslední mouky, protože těsto pořád kvasí - řídne, vykrajování potom přestává být snadné.
Pokud vás budou bolet záda z vaření, stačí nalepit čínskou náplast Wutong a máte po bolesti - mám to vyzkoušené.
 

Náplasti čínských léčitelů a praktické věci do kuchyně.
Nyní s doživotní slevou 5% >>


Oblíbené sýrové pečivo - z kvásku


Tyčinky nemusí být připálené


Kváskové sýrové sušenky s mákem


Žitný kvásek posíláme k objednávkám ZADARMO, objednejte si ho u Slinivkáře