Máte chuť na smažený sýr a nechcete jej obalovat?

recept obsahuje: sýr Eidam, brambory, strouhanku, vejce, slunečnicový olej, sůl.
recept na rychlou nevzhlednou, chuťově přesnou náhradu za smažený sýr


Všichni kdo máte rádi smažený sýr si jistě děláte vlastní, ale nebaví vás obalování sýru, smažení sýru ani úklid. Jednou v neděli jsem vymyslel a s úspěchem podával takzvaný Rychlý smažák. Je to jednoduché. Použijete suroviny jako při obalování, vynecháte jen mouku. Uveřte brambory, nebo použijte nějaké od oběda. Je potřeba je ohřát, nejlépe opékáním (ne v mikrovlnce). Na dvě porce - rozehřejte v pánvi olej, nasypte do něj dvě lžíce strouhanky, chvíli ji nechte zezlátnout. Do zlaté strouhanky přidejte dvě porce teplých brambor buď nějak ohřátých, nebo čerstvě uvařených a mírně zchlazených - lepší když jsou pevnější. Ty chvíli opékejte, směs osolte. Když se zdá být vše dobře promícháno a strouhanka je pěkně zlatohnědá, do směsi nasypte na centimetrové kostičky nakrájený Eidam a vmíchejte jedno (nebo dvě) rozšlehaná vejce. Krátce dodělejte vajíčko, sýr se tak akorát rozteče. Když se směs začíná slepovat v jednou kouli, je čas rodělit na dva talíře. Chuťově je to stejné jako smažený sýr s bramborem. Je vám stejně špatně, stejně dobře se nadlábnete. Tatarku jistě nemusím rozebírat, každý má svou favortiku, jenom  doporučím požívání majonézy BEZ CUKRU a zbytečných chemikálií. Přidejte petrželku, nebo nějakou nať.
Přeji všem, kterým ještě smažák nedělá zle dobrou chuť, a nezlobte se na to barbarství. Účel světí prostředky.

Kvalitní olej, koření, potraviny bez chemie, které budete potřebovat v budoucnu po celoživotní konzumaci smažáku kupujte u SlinivkářeŽlučníkáři a lidé s unaveným trávením dejte si, prosím, pozor.

Kvalitní olej, koření, potraviny bez chemie, které budete potřebovat v budoucnu po celoživotní konzumaci smažáku kupujte u Slinivkáře