Vepřový bok a Špagetová dýně místo brambor

recept obsahuje: Špagetovou dýni, vepřový bok, vepřové sádlo, pažitku, himálajskou sůl, sójovou omáčku Shoyou, Mahá koření, Ume ocet, zelený pepř

recept plný energie, bez lepku


Bůček kupte v malém řeznictví, od souseda a podobně, nebo to můžete rovnou začít balit se zdravím. Dýně se velmi dobře pěstují, každým rokem jich máme na zahradě víc, jíme je pořád. Špagetová dýně je specifická svou strukturou, od které zřejmě název Špagetová. Velikou výhodou je její snadno vyjmutelný vnitřek se semeny, sklízejte ji spíš dřív zůstane jí měkčí slupka. Úprava v kuchyni je rychlá, jako u většiny zeleniny.
 Maso nakrájejte na plátky a opepřete zeleným pepřem. Oloupejte, odjádřete dýni, nakrájejte na kostky, posypte Mahá kořením. Rozpalte vepřové sádlo, nejlépe ve Wok pánvi, opečte maso, odložrte na talířek a posolte. Do výpeku nasypte pokrájenou a okořeněnou dýni, hned osolte, zakápněte sójovou omáčkou a Ume octem. Podlijte panákem vody, přiklopte pokličkou a s občasným promícháním duste do měkka. Dýně plnohodnotně nahradí brambory, lépe se stráví (i) díky nízkému obsahu cukru a energii získáte z vepřové složky..:-) Vsadím se že po takové snídani uděláte práce za dva. Pdávejte posypané zelenopu natí - s pažitkou. (labužníci mohou přidat máslo Ghí)

Nakupte si zdravá dochucovadla a koření bez chemie s doživotní slevou u Slinivkáře

Bůček a dýně Špagetová


Špagetová dýně se snadno čistí od semen

Nakupte si zdravá dochucovadla a koření bez chemie s doživotní slevou u SlinivkářeOdběr receptů zdarma

Menu

Související


Kontakty

 
T. Bláha
777 807 124
 
Reklama


 

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.