Vepřová kýta v bílku se zelím a houbami Shitake

recept obsahuje: váleček z vepřové kýty, pekingské zelí, houby Shiitakke, vaječné bílky, slunečnicový olej první lis.,  himálajskou sůl, pepř, papriku, sójovou omáčku Shoyou Bio, řeřichu

Zelenino-masový recept z vepřové kýty "válečku" a vaječných bílků. Když vám zbydou vaječné bílky z kynutého těsta na mazanec, nemusíte z nich dělat hned sladké pusinky. Namočte sušené houby Shiitakke alespoň na hodinu. Z vepřového válečku z kýty ukroje jeden 3-4 mm tenký plátek kolmo ke struktuře masa. Rozpalte pánev a na slunečnicovém oleji začněte restovat maso, po pár prvních vteřinách plátek otočte, malinko opepřete a nalijte na něj přebytečné bílky, na fotce jsou dva. Jakmile začnou bělat, bílky malinko posypte sladkou paprikou. Stáhněte plamen a pečte dokud není hotové maso i bílek.
 Na stejné pánvi po masu orestujte osolené pekingské zelí, tři listy na větší kousky (pro jednoho) a přilijte namočené houby s trochou voňavé šťávy. Zeleninu můžete pokapat Shoyou a podle chuti nechte vyvařit vodu. Z části nechte hnědou šťávu v zelí. Podávejte spolu s bílkem, jehož žloutkem je vepřová kýta. Porci posypte naklíčenou řeřichou, dosolte himálajskou solí. Rychlé a vadatné jídlo pro jednoho, které zavoní tak, že budete shánět další bílky a vyrábět další mazanec.


Nakupujte zdravá koření nyní se slevou 5% >>
Nejlepší žloutek je vepřový. Paleo?

Nakupujte zdravá koření nyní se slevou 5% >>


Odběr receptů zdarma

Menu

Související


Kontakty

 
T. Bláha
777 807 124
 
Reklama


 

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.