Kuřecí prsa s tykví Romanesco

recept obsahuje: kuřecí prsa, sádlo, cuketku Romanesco, mrkev, nať červené řepy, cibulovou nať, máslo, sójovou omáčku Shoyou, sůl, zelený pepř, pariku, Mahá koření, kurkumu
Recept na skvělé jídlo bez lepku a cukru


Recept je výjimečný protože obsahuje (pro mě) novou zeleninu - tykev Romanesco, kterou letos poprvé pěstuji a jsem z ní nadšený.  Je velmi dobrá vařená i syrová - což není u jiných tykví běžné. Její plody se sbírají cca 20 cm dlouhé, jsou křehké a křupavé, s jemnou chutí mladé kedlubny.. Její délka sklizně a plodnost je neuvěřitelná, doporučuji vyzkoušet. Semena koupíte na permaseminka.cz.
Maso usmažte na sádle posypané pouze kořením - pepřem, paprikou, kurkumou a Mahá. Osolte až nakonec, vyndejte na talíř. Ve stejné pánvi i tuku orestujte nakrájenou a osolenou tykev Romanesco, listy červené řepy a mrkev, zalijte trochou vody a poduste do "poloměkka". Přidejte sójovou omáčku a kousek másla. Servírujte s plátky masa a čerstvou cibulovou natí (nebo petrželkou). Zeleninu kupujte na trzích od farmářů, nebo použijte vlastní. Maso u malých řezníků se známým původem.

Koření a dochucovadla nakupujte s doživotní slevou 5 % u Slinivkáře



Tykev Romanesco je neuvěřitělně chutná a plodná odrůda (Curcubita Pepo), je to nehybridní odrůda, můžete tedy úspěšně používat její semena.



Menší plody kolem 20cm dlohé jsou nejkřehčí.




Semena tykve Romanesco koupíte na permaseminka.cz



Koření a dochucovadla nakupujte s doživotní slevou 5 % u Slinivkáře






Odběr receptů zdarma

Menu

Související


Kontakty

 
T. Bláha
777 807 124
 
Reklama


 

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.