Kuřecí stehna s ořechy a zeleninou

recept obsahuje: domácí kuřeci stehna, bílé zelí, vlašské ořechy, sádlo, uzený špek, brokolici, ředkvičky, mrkev, himálajskou sůl, kmín, Mahá koření, kurkumu, papriku sladkou, zelený pepř, citrón
Recept bez lepku, cukru se spoustou energie.

Snažte se a najdete farmáře s dobrou cenou a kvalitou masa ve vašem okolí - běžně budete utrácet méně než v supermarketu. Domácí kuřecí stehna hodinu před, ale lépe večer nasolte Himálajskou solí. Takto nasolená kuřata 80 minut před servírováním okořeňte směsí - drcený kmín, kurkuma, Mahá koření, sladká paprika, zelený pepř. Dejte péct mírně podlité, s plátkem uzeného špeku na 250°C - podle okolností, hodina plus mínus musí stačit. U stehen volte raději kratší čas a vyšší stupně, docílíte kůrčičky. Pečení většina lidí vychytá ve vlastní troubě. Nakrájejte bílé zelí a cca v polovině pečení podsypte stehna ořechy a zelím.
Přílohovou zeleninu nakrájejte na větší kusy (mrkev, ředkvičky a brokolici) osolte, pokapejte citrónovou šťávou a orestujte na pánvi na sádle, podlijte kapkou vody, poduste - jenom krátce. Zelenině stačí pár minut, takže jí připravujte až po podsypání stehen ořechy a zelím.
Příloha bude stokrát lepší v létě s pravou zeleninou, ředkvičky a brokolice na fotce nejsou tím, čím mohou být. Není špatné přikousnout v zimě trochu kysaného zelí - k chudší zelenině.

Přírodní koření a ochucovadla do kuchyně nakupujte s doživotní slevou u Slinivkáře
Tímhle se najíte


Ořechy a zelí dejte dpod stehna v půlce pečení


Přírodní koření a ochucovadla do kuchyně nakupujte s doživotní slevou u Slinivkáře

 

 
Odběr receptů zdarma

Menu

Související


Kontakty

 
T. Bláha
777 807 124
 
Reklama


 

Můžete podpořit moji práci symbolickou jednou kávou.