Loupáky kynuté v lednici, sladší hutnější těsto

recept obsahuje: mléko 240ml, čtvrtinu kostky droždí, 550 + 20 g hladké 00 pšeničné mouky, 130 g cukru, 1 vejce, 70g másla, sůl, vejce na potření, mák
recept na přes noc kynuté těsto v lednici, sladší hutnější


Večer si připravte kvásek z mléka, cukru, kvasnic a lžíce mouky, nechte vzejít 15 minut v teple. Přidejte 550 g hladké přesáté 00 mouky, vejce, špetku soli, 130 g cukru, 70 g rozteklého másla. Plastové síto na mouku seženete u Slinivkáře. Kdybych ji měl, přidal bych i citrónovou kůru. Těsto velmi důkladně zpracujte v hladké, vytvořte kouli, dejte do mísy pod potravinářskou fólii a strčte na noc do lednice.
 Ráno - jakmile máte čas dělat loupáky, vyndejte těsto, rozválejte na placku, rozdělte nožem na stejné díly. Kruh na osminy je nejjednodušší, když vám nevadí větší loupáky.  Vejdou se pěkně na 1 plech a nemáte tolik práce. Trojúhelníky rozválejte na tloušťku 0,5 cm a špičky dotenka - lépe potom drží.
Rozšlehaným vajíčkem (které potom stejně potřebujete) před rolováním potřete špičky, dobře se přilepí. Rolujte loupáky od široké strany a vytahujte oba konce rukama do stran, abyste je prodloužili, těsto utahujte. Postupně skládejte ohnuté ruličky na plech, poctivě potírejte rozšlehaným vejcem a sypejte mákem, nebo sezamem. Po posledním kousku rozpalte troubu na 175°C a pečte cca. 30 minut. Konec pečení sledujte kvůli barvě.


Nakupujte zdravé přísady do jídla u Slinivkáře s doživotní slevou

cca. 30 minut v troubě na 175°C


ráno najdete v lednici pěknou kuličku


8 stejných částí je na 8 tlustých loupáků


trojúhelníky na 0,5 cm, špičky na 1 mm (lépe drží zabalené)


rolujte od nejširší strany, rukama "vytahujte" konce ruličky do stran


rozpálte troubu na 175°C a pečte asi 30 minut - nebo klidně na 160°C, 35 minut - sledujte konec pečení

 

Nakupujte zdravé přísady do jídla u Slinivkáře s doživotní slevou