Předobré pudinkové cukroví bez lepku

recept obsahuje: 300g bezlepkové mouky (nebo hladká), 150g cukru moučky, 170 g másla, 3 bezlepkové pudinky, sůl, 2 vejce, 1 lžička prášku do pečiva bez lepku
řidší poleva: 30g čokoláda bez lepku, 30g másla, 0.5 lžíce oleje
recept na bezlepkové cukroví (možno péct z hladké ve stejném poměru)

Pudinkové cukroví mi leží v hlavě od dětství, teď jsem narazil na spolehlivý recept - mouku je možné vyměnit za pšeničnou hladkou, recept byl původně lepkový. Recept je snadný, doporučuji mužským pekařům. Těsto je tvárné bez problémové a můžete si s ním zkoušet různé verze konečných výrobků. Od nakrájení válečků nožem - což preferuji až po strojkové výtvory.
 Všechny suroviny smíchejte důkladně v míse. Máslo, pokud je  studené můžete nastrouhat na hrubém struhadle. Dobře propracujte, zpočátku to vypadá, že bude těsto suché, ale vydržte - nebude. Mouku jsem použil bezlepkovou, stejně tak pudink Amylon bez lepku. Klidně pečte z hladké ve stejné váze. Zpracujte těsto a nechte dvě hodiny v lednici uležet. Pokud nemáte čas, těsto vydrží i do druhého dne. Po dvou hodinách těsto vyndejte, rozpracujte a vyrobte válečky, ty nakrájejte ostrým nožem na 4-5 mm tlusté plátky a poklaďte na plech. Pečte 9-10 minut na 175°C. Jakmile bezlepková verze začne růžovět je upečeno. Po pár minutách venku z trouby jdou placičky dobře z plechu a můžete je sesypat na talíř. Čistá práce, nedrobí.
Čokoláda bude stačit na polonamočení zhruba všeho cukroví z objemu těsta. Ve vodní lázni roztavte 30g čokolády, 30g másla a půl lžíce oleje. Namáčejte cukroví podle chuti a čoko potřeby. I bez čokolády je moc dobré.

Bezlepkové přísady na vaření nakupujte u SlinivkářeBezlepkové cukroví


Dobré těsto na práci


Bezlepkové těsto je upečené za 9 minut - zespoda růžové

Bezlepkové přísady na vaření nakupujte u Slinivkáře